Sinaasappelcakejes

Deze cakejes zijn een ode aan de sinaasappel in zijn puurste vorm: fris, aromatisch en volledig gebruikt — schil en al.
Door de sinaasappels eerst zacht te koken, verdwijnen de bitters en blijft er een diepe, bijna marmelade‑achtige smaak over. In combinatie met amandelmeel krijg je een smeuïg, glutenvrij cakeje dat zowel eenvoudig als elegant is.
Perfect voor een winterse zondag, bij thee, of als klein dessert met een scheutje extra siroop.
Bereidingstijd
- 1 uur
- plus 30 minuten in de oven
Ingrediënten (voor 12 sinaasappelcakejes)
- 2 biologische sinaasappels
- 75 g roomboter
- 150 g lichte basterdsuiker
- 5 eieren, losgeklopt
- 1 biologische citroen, alleen de rasp
- 250 gram amandelmeel
- 2 tl wijnsteenbakpoeder
Voor de siroop
- 150 gram kristalsuiker
- 150 ml sinaasappelsap
- 100 ml Cointreau of Mandarine Napoleon
Materialen
- Keukenmachine of blender
- 12 muffinvormpjes, inhoud circa 125 ml
Werkwijze
- Kook de sinaasappels 45 minuten in ruim water tot ze zacht zijn. Haal de sinaasappels uit het water en pureer ze in een keukenmachine of blender.
- Verwarm de oven voor op 160°C.
- Klop de boter met de basterdsuiker luchtig en voeg geleidelijk de losgeklopte eieren toe. Schep het amandelmeel, het bakpoeder en de sinaasappelpulp erdoor.
- Vul de vormpjes met het beslag.
- Zet circa 30 minuten in de oven. Check of ze gaar zijn door een cocktailprikker in de cakejes te steken, als deze er schoon uitkomt is het cakeje gaar. Zet anders nog even terug in de oven.
- Zet een steelpannetje op het vuur en doe hier de ingrediënten voor de siroop in. Laat op middelhoog vuur in koken tot het stroperig is. Giet over de cakejes, laat deze afkoelen en serveer.
Serveertips & variaties
- Vervang de Cointreau door extra sinaasappelsap voor een alcoholvrije versie.
- Voeg een snufje kardemom toe aan het beslag voor een warmere, Oosterse toon.
- Serveer met gekonfijte sinaasappelschil voor een feestelijke presentatie.
Waarom biologische sinaasappels?
Omdat je de schil mee pureert, is het belangrijk dat de vruchten biologisch zijn. De schil geeft niet alleen geur en smaak, maar ook structuur aan het beslag. Het resultaat is een cakeje dat tegelijk luchtig en compact is.